Pokračujeme 29.

Když jsem byl v létě v Budapešti s Danem Brunem Knutzenem, pastor Šándor nás vyzval, abychom řekli ve shromáždění pozdrav. Tuto středu hovořil na shromáždění v Hit Gyülekezete náš přítel Alex Peremot. Jak se tam dostal? Na poslední konferenci se na večeři spřátelil s Józsefem Nagyem a ten ho pozval do Budapešti. Proč o tom píšu? Nejen pro to, že ve svém projevu Alex vychválil naši práci, což mě (i když vyznávám, že jsem mrtvý pro pochvaly), potěšilo.

Chci vysvětlit náš vztah k Hit Gyülekezete. Zaprvé. KS bylo založeno ještě dříve, než jsme se s Hitem setkali. Zadruhé. Byl jsem to já a pastor Gabriel Minárik, kdo začal budovat vztahy s pastorem Šándorem Némethem a dalšími služebníky. Zároveň jsme budovali vztahy s dalšími zahraničními služebníky. V posledních letech byly slyšet názory, že se od Hitu odkláníme a jsme málo promaďarští. Zažili jsme i odtržení sboru ze struktury KS, jehož zdůvodněním bylo, že se připojují přímo k Hitu. Samozřejmě je to lež, která měla zastřít kórachovitost a zároveň to prozrazuje sektářské smýšlení o struktuře církve.

Jak vidíte na příkladu Alexa Peremota, je třeba rozvíjet vztahy se služebníky napříč národy a usilovat o skutečnou internacionální jednotu církve. V žádném případě to nemůže poškodit náš vztah se sborem HIT, který nejvíce ovlivnil náš vývoj. Šándor Németh je naštěstí rozumnější než někteří, kteří se vydávají za jeho skutečné učedníky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *