Židovské turisty v Praze vyděsila demonstrace napodobující ISIS

PRAHA – Zinscenovaný výjev, při němž příznivci Bloku proti islámu předstírali, že coby armáda Islámského státu vtrhli do Prahy, vyděsil v neděli 21. srpna v centru českého hlavního města mnoho turistů, kteří se zde právě nacházeli. Protože konvoj s vlajkami ISIS projížděl Starým Městem v bezprostřední blízkosti historického židovského města, paniku vyvolal mimo jiné mezi turisty z Izraele. „Pár metrů od toho místa seděli izraelští turisté, kteří to mají denně v krvi, takže ti lehli na zem. Reagovali tak, jakoby reagovali v Izraeli. No a za pět minut už to ví celý izraelský Twitter. Mezinárodně udělali České republice nesmírnou ostudu,“ okomentoval počínání Martina Konvičky majitel košer restaurace King Solomon Aaron Günsberger. Jeho podání celé události přinesl server iDNES.cz. „Snažil jsem se osmi příznivcům pana Konvičky vysvětlit, že na demonstraci mají právo, ale že takto je mohl někdo v sebeobraně zastřelit. Mohl tam být někdo ozbrojený a opětovat palbu, pak by to takový humor asi nebyl. Vůbec mě nepochopili a pokusili se se mnou prát, pak zakročila policie,“ řekl ještě Günsberger a dodal, že někteří lidé prchající v panice se při útěku i zranili. Pražská záchranka však podle iDNES.cz informaci o ošetření zraněných nepotvrdila.

demonstrace22

Akci konala hrstka příznivců Bloku proti islámu, v jejichž čele stojí známý protiislámský aktivista, přírodovědec Martin Konvička, vyšetřovaný kvůli podezření z trestného činu šíření nenávisti. Facebookové stránky jeho příznivců Islám v ČR nechceme byl zablokován poté, co řada uživatelů této sociální sítě upozornila na opakované nenávistné výroky, jejichž autorem byl sám Konvička – slova o tom, že muslimy „nameleme do masokostní moučky“ a že pro ně „budou postaveny koncentráky – naštěstí, ne bohužel“.

demonstrace33
Happening uspořádaný v centru Prahy v neděli 21.8. odpoledne pod názvem Okupanti obsazují Prahu povolili podle médií městští úředníci. Vedle vozu, vlajek a nastrojených mužů se zakrytými tvářemi byly při akci použity airsoftové zbraně, z nichž se střílelo do vzduchu. Policie nyní akci, na které Martin Konvička vystoupil osobně, vyšetřuje pro podezření z trestného činu šíření poplašné zprávy.

zdroj: ztis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *