Za požár Grenfell Tower mohou Sionisté, zaznělo na propalestinském pochodu Londýnem

LONDÝN – Přítomnost policejních důstojníků a několik stovek demonstrantů nesoucích palestinské vlajky, vlajky hnutí Hizballáh nebo transparenty vinící Izrael z genocidy a etnických čistek. Tak vypadal o nedělním (18.6.) odpoledni pochod na každoroční Den al-Quds – propalestinskou akci založenou roku 1979 v íránském Teheránu ajatolláhem Chomejním, na níž se už tehdy vyzývalo k zničení Izraele – který prošel centrem Londýna. Jeden z řečníků na Grosvenor Square vyvolal pohoršení, když ze zavinění nedávného požáru Grenfell Tower obvinil sionisty a podporovatele Izraele. Při tragédii, při níž se vzňala čtyřiadvacetiposchoďová bytová věž v Londýně, zemřelo nejméně 58 lidí. Protidemonstraci uspořádaly místní židovské skupiny. Mezi nimi byla například Sionistická federace nebo Rada židovských britských poslanců, z nichž někteří na Grosvenor Square prohovořili.

Poslanec Matthew Offord, který byl v nedávných posledních volbách znovu zvolen za obvod Hendon, odsoudil skutečnost, že v centru Londýna zavlály právě vlajky Hizballáhu. „Když zde vlály roku 2015, mluvil jsem o tom s ministrem vnitra, který se mnou souhlasil, že pokud je Hizballáh zakázán podle zákona o terorismu, nemělo by jim to být dovoleno. Policie má však odlišný názor, a myslí si, že politické křídlo Hizballáhu není totéž co jeho paramilitaristické křídlo a tudíž jim to dovoluje,“ řekl Offord s tím, že bude usilovat o to, aby byly vlajky Hizballáhu zakázány podobně, jak je tomu u vlajek ISIS.

Praví Židé

„Toto je demonstrace za spravedlnost pro Grenfell,“ začal mluvčí na demonstraci Dne al-Quds do megafonu. „Spousta neviných lidí byla zavřažděna kumpány Theresy Mayové, přičemž mnozí z nich jsou vyznavači sionistických myšlenek. Některé z největších korporací, které podporují konzervativní stranu, jsou sionisté. Ti jsou zodpovědní za zavraždění lidí v Grenfell. Sionističtí podporovatelé Toryů. Free, free Palestine,“ dokončil. Když se reportér The Jewish Chronicle zeptal jedné z poblíž stojících policistek, zda se mohou vůdci pochodu takto veřejně vyjadřovat, dostalo se mu odpovědi, že jde „pouze o vyjádření názoru.“ Demonstranti rovněž nesli transparenty hlásající, že „sionismus je rasismus“, „spravedlnost pro Grenfell“ a „všichni jsme Hizballáh“.

Před sídlem stanice BBC na rohu Duchess Street volali někteří demonstrující slogany: „Osvobodíme Palestinu od řeky až k moři“ a „Izrael a ISIS jedno je, rozdíl je jen ve jméně.“ Organizátoři pochodu rovněž do jeho čela umístili několik jedinců z okrajové ultraortodoxní antisionistické židovské skupiny Neturej Karta, jejíž členové v minulosti navázali vztahy jak s ajatolláhem Chomejním, tak íránským prezidentem Ahmadínežádem, a označili je za „pravé Židy.“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *