Teroristický útok v centru Tel Avivu

Nejméně čtyři mrtví a šest zraněných si vyžádal středeční (8.6.) útok střelnými zbraněmi, který se odehrál v obchodním centru s potravinami, Sarona marketu, v centru izraelské metropole Tel Aviv. Dvojice arabských útočníků z Hebronu, kteří se na území Izraele pohybovali nelegálně, byla na místě neutralizována. Jednoho z nich vzala policie na výslech, druhý byl spolu s zraněnými, na něž původně střílel, odvezen do nemocnic Ichilov. Podle některých zdrojů byli útočníci převlečení jako ultraortodoxní Židé s kipou, podle jiných zpráv měli na sobě jen černý oblek s bílou košilí.

Palestinští Arabové v Gaze a v Hebronu útok, k němuž se přihlásilo hnutí Hamás,oslavovali!

Palestinská zpravodajská agentura Shehab News nazvala teroristický útok v Tel Avivu „operací ramadán“ a v arabštině jí přiřadila i tento hashtag #‏عملية_رمضان‬ Muslimský postní měsíc ramadán totiž začal právě včera. Jedná se také již o druhý vražedný útok v Tel Avivu za poslední půlrok.

Nákupní centrum Sarona market těsně po útoku

Barman cukrárny Max Brenner Jusef Džabarin a další svědkové v nákupním centru Sarona potvrdili, že dva útočníci si nejprve v cukrárně objednali dezert a asi po patnácti minutách od svých stolků vstali a začali kolem sebe střílet. Později policie potvrdila, že se jednalo o dva jednadvacetileté bratrance z Hebronu, kteří stříleli ze samopalů Carl Gustav a v jejich taškách se také našly nože. Podle Džabarina, který pochází ze severoizraelského arabského města Um Al-Fahm, začali lidé ihned po zaznění prvních výstřelů z místa utíkat. Samotná střelba trvala prý asi minutu.

zdroj: ztis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *