Reportáž letní dovolené na Medlově 2019

Něco málo o ubytování…

Další ročník letní dovolené služebníků byl úžasný. Podařilo se nám obsadit velkou část hotelu Medlov. V číslech to bylo cca 160 osob včetně dětí. Hotel nabízí velkou kapacitu pro ubytování. Je tedy ideálním pro velkokapacitní skupiny. Nachází se v klidném prostředí v přírodě, obklopen lesy a rybníkem s možností koupání. Vybavení a styl hotelu se podobá trochu retro – stylu. Nicméně pokoje jsou čisté a celkově hotel shledáváme udržovaný po všech stránkách. Personál se k nám choval velmi vstřícně a ochotně. Polopenze zahrnovala snídaně a večeře – čerstvé potraviny a pestrý výběr jídel byl na jedničku. Pro společná shromáždění jsme měli k dispozici sál s velmi dobrou akustikou.

Poprosili jsme manžele Svobodovi z Ostravy o krátké zhodnocení…

Krajina, koupání, procházky – super. Náš pokoj ve 3. patře hodnotíme jako velmi slušný, trochu starší styl, ale nic rozbitého nebo špinavého. Vybavení a prostory hotelu – retro. Velmi příjemně nás překvapilo jídlo. Konkrétně, co se týká bohatého výběru na snídaně i večeře. Představení organizace „Zasáhnout svět“ a vize pastora Petra Kuby způsobilo u manžela touhu po úpravě pracovní doby v zaměstnání, aby se mohl více zapojit do Božího díla. U mě, manžela i dalších chváličů došlo k totálnímu povzbuzení. Ať se děje ve službě či týmu cokoliv, Bůh pracuje a chce v místním sboru silné, pomazané chvály a to prostě půjde! Obrovskou radost máme ze skupiny v Českých Budějovicích, která se přidala pod služební dar Petra Kuby. Společné modlitby byly úchvatné (hlavně ty v síle a moci). Dovolená, na kterou pojedeme i příště a budeme doporučovat všem ostatním.

Jak jsme trávili čas…

Náš pobyt začínal v neděli a končil v pátek. I tak jsme si to velmi užili. Program byl velmi nabitý, pestrý a povzbuzující. Každý den nechyběly ranní a dopolední modlitby. Večery byly určeny pro shromáždění – požehnané chvály + slovo pastora Petra Kuby.  Společné rozhovory a povzbuzení byly součástí celého pobytu. Přes den jsme trávili čas tak, jak kdo chtěl.  Výlety, túry, procházky, koupání, povídání u dobré kávy… Pro děti byl zorganizován “dětský den”, ve kterém si děti užily mnoho zábavy v soutěžích.  V úterý po shromáždění bylo připravené posezení u ohně společně s hraním na kytaru a opékáním buřtů. Ve čtvrtek jsme měli shromáždění venku u rybníka. Zástupci sborů a skupin, každý představil svou službu a společně povzbuzovali ostatní ke společnému dílu.  

Manželé Pörnerovi z Plzně nám poskytli povzbudivé svědectví z této dovolené…

Už druhým rokem jsme jeli s rodinou na dovolenou služebníků a opět jsme tento čas skvěle strávili s přáteli v Kristu. Dovolená pro služebníky je i pro ty, kteří aktivně neslouží v církvi, ale mají touhu to změnit. My sice sloužíme, ale večerní kázání pastora Petra Kuby nás povzbudilo do mnohem efektivnější služby, na kterou budeme čerpat sílu od Boha a ne z vlastních sil. Strávili jsme týden v Boží blízkosti, posilující ve víře, v jednotě a budování přátelství. I naše děti prožily  čas s věřícími vrstevníky a i je povzbudilo vidět kolem sebe tolik křesťanů. Kromě společně stráveného času jsme si dovolenou užili jako rodina, a tak se nikdo nemusí obávat, že na dovolené pro služebníky není žádné soukromí. Soukromí máte kolik chcete, ale věřte mi, že budete mnohem víc chtít trávit čas s ostatními,  protože kde je Duch Svatý, tam je nejlépe. A když je hotel téměř plně obsazen křesťany, pak je to síla lámající pouta.

Cílem je jednota…

Mimo jiné proběhl seminář o sociálních sítích, kdy pastor Petr Kuba měl na srdci sjednocení sociálních sítí – facebook, Instagram. Na semináři se sešli zástupci z každého sboru nebo skupiny, kteří zajišťují chod svého facebooku. Petr mluvil o jednotě na sociálních sítích, abychom pracovali jako jeden tým. Na semináři byl vybrán jeden zástupce, který tento tým povede. Jednota je důležitá ve všech oblastech Božího díla. Další seminář se týkal pro služebníky harvest týmu, kdy se domlouvaly termíny a místa pro evangelizaci.

 Ano, každý máme své místo a svou práci na Božím díle. Záleží jen na našem rozhodnutí, jestli chceme být součástí.

„…Proto, moji milovaní bratři, buďte pevní a nepohnutelní, rozrůstejte se v Pánově díle a vězte, že vaše práce pro Pána není zbytečná…(1 Kor. 15:58)

I takto můžeme vnímat práci na Božím díle…

„Sjednocený orchestr hraje pod vedením dirigenta libou, pro uši příjemnou hudbu. Kdyby však jedna flétna hrála jiné tóny, kazilo by to celou atmosféru koncertu. Proto je tak důležitá jednota, tedy sjednocení všech nástrojů v orchestru. V orchestru není pouze jeden určitý nástroj, ale jsou v něm obsaženy různé nástroje – dechové, žesťové, strunné a jiné, které ve výsledku tvoří jedno skvělé dílo. Přesně tu libou pro uši příjemnou hudbu. Každý nástroj je jedinečný. Kdyby však chyběl, bylo by to znát a byl by nahrazen. Hlavním vedoucím je dirigent, který zná, ví a umí řídit celý tento orchestr. Kdyby nebylo dirigenta, nástroje by hrály nesladěně a poté by v publiku mohlo ubývat posluchačů.“


Kocmanovi z Českých Budějovic nám též poskytli své zhodnocení z dovolené a povzbuzení do dalšího setkání…

Dovolená nejen pro služebníky…

Týden, prožitý společně „na Medlově“, byl velmi dobře připraven, vše klapalo, počasí vyšlo, pokrm pro tělo i ducha na vysoké úrovni, dostatek času popovídat si, poznat se lépe, odpočinout si. Jako pravý Jihočech mám v genech sklon k silnému individualismu – přijít domů, zavřít vrata statku a nestarat se o to, co se děje za nimi. Kniha skutků ale ukazuje jiný způsob života křesťana, života církve – daleko více společný, komunitní, učit se snášet, učit se mít rád jeden druhého a společně pracovat pro Boží království. A, přátelé moji, ono to není nic tak strašně těžkého. Ostatně, přijďte se, příští rok, „na Medlov“, přesvědčit sami.

Poděkování…

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem, kteří se přidali k práci na dalším ročníku dovolené. Moc si vážíme Vaší aktivity a těšíme se na Vaši účast i v dalším roce 2020, který se bude pořádat od 5. do 10.7.2020.

Za pořadatele Milan a Majka Havelkovi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *