Pokračujeme 45. týden

V USA vyhrál prezidentské volby Donald Trump. Přiznám se, že jsem očekával vítězství Hillary Clintonové, a to kvůli scénáři posledních dob. Víme, že z dlouhodobého hlediska podle Bible musí dojít k likvidaci konzervativních hodnot, což paní Clintonová i slibovala. Uvidíme, jak se novému prezidentovi podaří tento proces zbrzdit.

Návštěva Davida Hogana přinesla skutečně dobré ovoce. Obecně se více modlíme, čteme Bibli, bojujeme proti hříchu a více pracujeme. V církvi zůstala silná atmosféra. À propos církev. Když se člověk znovuzrodí (přijme Ježíše, učiní pokání, pokřtí se a přijme Ducha svatého), stává se učedníkem Ježíše Krista. Učednický proces vždy probíhal, probíhá a probíhat bude v církvi. Kristus pracuje ve své církvi přes místní sbory (církve), které mají svou strukturu a pravidla, a samozřejmě základem je Bible. Pokud si někdo neumí najít místo ve viditelné církvi, jestliže někdo vypadne z probuzení, nevypadne do jakési neviditelné, virtuální nebo internetové církve, ale vypadne MIMO církev.

Víme, že se rozšiřují bludné učení, které říkají, že Ježíš nepracuje v místních církvích, že s nimi skončil, respektive ani nebyly v plánu. Boží práce se prý přenáší mimo – do obchodních center – a Bůh údajně pracuje přes skupiny, které postrádají strukturu, vedení a úřady. Ne. Kristus založil svou církev na skále a na základě apoštolů a proroků – na konkrétních lidech. Pokud někdo tvrdí něco jiného, mluví o církvi jiné, která jistě není Kristova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *