Pokračujeme 16.3.2020

Pokoj  Boží, bratři a sestry. Přeji každému, ať se v jeho životě naplní zaslíbení, které mají souvislost s vykupitelským dílem Pána Ježíše Krista.

„Milovaný, především si přeji, abys ve všem prospíval a byl zdráv, tak jako prospívá tvá duše.“ (3Jn 2)

Pevně ​​věříme, že toto období církev projde vítězně, budeme silnější a budeme mít lepší vztah s naším Spasitelem. Nyní se sice nemůžeme setkávat na bohoslužbách, ale můžeme maximálně využít vymoženosti techniky, moderní technologie a mít obecenstvo přes internet a mobilních operátorů. Je na kreativitě každého pastora, aby život v církvi zorganizoval tak, aby se každému dostalo povzbuzení z Božího slova a možná i praktické pomoci. Na nikoho nesmíme zapomenout, nikdo se nesmí cítit osamělý.

V Banské Bystrici jdeme zorganizovat život tak, že vytvoříme virtuální Hangout skupiny a pokud to vidíte za dobré, můžete nás následovat. Virtuální skupina se umí setkat v reálném čase. Ne sice fyzicky, ale prostřednictvím obrazu a zvuku. Velmi bude záviset na vedoucích těchto skupin. Zdá se rozumné, že tato skupina by měla mít 5 – 10 účastníků. Tito účastníci se zobrazí malými ikonkami, a když začne někdo mluvit, jeho obraz se zvětší. Tato skupina může mít normální průběh – chvála, modlitba, kázání Božího slova. A nezapomeňte také na štědrost.

Týdenní program navrhuji takto: Ve středu bude  LIVE Biblická hodina vysílána z BB (19:00 h.). V pátek virtuální Hangout skupiny. Tyto skupiny si zorganizujte sami, nebudu do nich vstupovat, neboť by to bylo technicky náročné. V neděli bude  LIVE bohoslužba z Banské Bystrice (11:00 h.). Shromážděte se doma před obrazovkami, v 10:15 h. pustíme chvály a pak bude další program.

Níže si přečtěte jména bratrů, jejichž navrhujeme jako vedoucích a je na vás, abyste zorganizovali tak, aby virtuální skupiny nepřesahovaly 10 lidí. Pokud bude třeba, založíme skupiny další. Ale nejprve ať se zformují tyto skupiny. Také si níže můžete přečíst i technické pokyny pro vytvoření virtuální Hangout skupiny.

Buďte pevní a silní. Naším Bohem je Ježíš Kristus, který je Vítězem nad vším. Pokračujeme.

Jména vedoucích (pro B. Bystricu a okolí):

Belko, Tomaník, Bela, Luka, Luprich, Ziman, Zahradníček D., Zahradníček J., Jančíková, Sršeň, Matušek B., Kupčová, Kupčo, Ukropová, Filipko, Riečičiarová K., Lengyel, Kříž ml., Šimonovič, Matušeková R., Babic, Hronec, Greško, Toman, Hruška, Lukačka, Chabada J., Tomík, Hlinková

Pokyny pro virtuální Hangout skupiny:

  • do smartphonu si je třeba stáhnout (a nainstalovat) aplikaci Google Hangouts
  • do skupiny se dá přihlásit i z počítače přes stránku https://hangouts.google.com/
  • podmínkou je mít vytvořen google účet (tento už má každý, kdo používá Gmail)
  • vedoucí skupiny popřidává účastníky a vytvoří skupinový videohovor přes aplikaci Google Hangouts (aplikaci musí mít každý z účastníků nainstalovanou a spuštěnou)
  • vedoucí skupiny musí mít každého účastníka skupiny v kontaktech i s jejich Gmail adresami
  • v případě problémů oslovte digitálně zdatné bratry ve svém okolí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *