Pokračujeme 12.

Tak máme za sebou první dva tábory – v Bystré bylo asi 200 dětí. Tábory byly skvělé a velmi srdečně děkuji všem vedoucím, animátorům a dalším služebníkům, kteří se na táborech podíleli.

Tábory jsou dobré proto, že se vyvíjejí a mají už více než 20 letou tradici. Vždy po skončení slýcháme, že „tento tábor byl nejlepší“ – a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Příští rok bude znovu nejlepší.

Tábory jsou dobré, jelikož vzrůstá jejich kvalita. Zvyšuje se úroveň pedagogická, duchovní, kulturní i materiální. Tak jsou čím dál tím víc profesionálnější.

Občas zazní názor, že tábory by měly být duchovnější anebo že by na nich měla být hlubší pastorace dětí. Nebylo by dobré ani jedno, ani druhé. Hlavní úlohu ve formování duše dítěte mají rodiče, a proto hlubší otázky jejich duše je možné řešit pouze ve spolupráci s rodiči anebo s profesionálními psychology. Určitě k tomuto cíli neslouží tábory. I spirituální úroveň táborů má své limity. Je pravda, že v evangelikálních církvích se většina dětí rozhodne pro Ježíše na táborech. Není ale možné vcházet do hlubších duchovních zkušeností bez povolaných lidí, jako jsou například pastoři anebo presbyteři.

Na našich táborech je všechno ve střízlivé a rozumné míře, a proto jsou super. Ještě jednou děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *