Olympiáda začíná, sportu zdar!

Jsem bývalý sportovec tělem i duší.

Téměř patnáct let svého života jsem věnoval sportu, přímo je dal „na oltář“ sportu, z toho deset let jsem se sportu věnoval na vrcholové úrovni. Byl pro mne smyslem života, láskou i drogou zároveň.

Když jsem uvěřil a začal poznávat Krista, sport šel stranou. Přestal být smyslem života, přestal být láskou a drogou.

Čím více Krista poznávám, tím více jsem jím uchvácen, mou láskou a smyslem života je následovat jej.

Vždy, okolo Olympijských her, prožívám zvlášní „presy“ a boje. I letos.

Lidé okolo Olympijského hnutí chtějí, abych se zúčastnil různých akcí na podporu „Olympismu“, chtějí, abych jezdil po školách a mluvil o tom, jak je důležité sportovat a jak sport může zachránit mladou generaci a jak je úžasné se sportu celoživotně věnovat…

A to je právě ten můj problém.

Chtěl bych jim říc, že sport je fajn, ale nestojí za to, věnovat mu příliš času, chtěl bych jim říci, že sport nemá ani sílu ani moc zachránit mladou generaci, chtěl bych jim říci, že „tělesné cvičení mají malého užitku“ a že to, co je důležité je víra, víra v Ježíše Krista, Božího syna.

Přátelé, ať má klidně náš národ mírnou nadváhu, ale ať je náš národ známý pro svou zbožnost, oddanost Kristu a víru. Víra, to je záchrana a cesta k vítězství.

Tak, když to asi neřeknu olympijským činovníkům, tak to říkám vám. Povzbuzujte se ve víře, v evangelizacích, v práci pro Krista. To má cenu zde i na věčnosti. Buďte odvážní, smělí, reprezentujte Boží království bez studu a naplno!

To nám všem přeje starej olympionik!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *