Novým velvyslancem státu Izrael v České republice bude Daniel Meron

PRAHA – Nástupcem izraelského velvyslance Garyho Korena, který ukončil svou diplomatickou misi v České republice začátkem ledna 2017, bude nový zvláštní a zplnomocněný velvyslanec státu Izrael Daniel Meron. Meronovi byl již českou stranou udělen tzv. agrément. Nový velvyslanec se však bude moci naplno ujmout svého úřadu až po předání pověřovacích listin do rukou prezidenta České republiky. Termín předávání pověřovacích listin zatím není stanoven, ale měl by se pohybovat v horizontu několika týdnů. Daniel Meron zastával v minulosti post náměstka ředitele divize Organizace spojených národů a mezinárodních organizací (a ředitele odboru OSN a mezinárodních organizací) na izraelském Ministerstvu zahraničních věcí v Jeruzalémě. Dvakrát za svou kariéru působil na Velvyslanectví Izraele ve Washingtonu D.C., nejprve na postu rady, později jako zmocněnec pro záležitosti Kongresu. V obou případech byl zároveň poradcem izraelského kabinetu v otázkách izraelsko-amerických vztahů a prostředníkem mezi izraelskou vládou a Kongresem.

Velvyslanec Meron začal pracovat na Ministerstvu zahraničních věcí v roce 1987. Jako zástupce velvyslance sloužil na velvyslanectvích Izraele na Kypru (1990-1993) a v Norsku (1993-1995). Po svém návratu do Izraele působil v právním týmu ministerstva a později byl jmenován zahraničně-politickým poradcem prezidenta Ezera Weizmana (1997-2000).

Poté na Ministerstvu zahraničních věcí zastával funkci ředitele Odboru pro lidská práva a humanitární záležitosti (2003-2007) a koordinátora pro udržitelný rozvoj (2001-2012) zodpovědného za přípravu Izraele na Globální Summit OSN Rio+20. Do jeho portfolia spadala také agenda židovských uprchlíků z arabských zemí.

Velvyslanec Meron získal titul LL.M. v oblasti Mezinárodního práva na Hebrejské univerzitě v Jeruzalémě a titul LL.B. z Univerzity Bar-Ilan. Je také absolventem NESA Senior Executive Seminar z Národní Univerzity obrany (National university of Defense) ve Washingtonu, DC.

Velvyslanec Meron je členem izraelské asociace advokátů (Israel Bar Association). Narodil se v Austrálii a spolu s rodiči se přestěhoval do Izraele v roce 1968. Je ženatý s Jill, s kterou má čtyři děti.

zdroj: ztis.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *