Jak bylo na táboře?

Druhý srpnový týden se konal v Rumburku mládežnický sborový tábor, který byl otevřený i pro rodiny s dětmi. Tábor trval 5 dní a my jsme byli rádi, že můžeme vypadnout z města a strávit čas v Pánově přítomnosti. Sešli jsme se, abychom se budovali ve víře a také abychom se blíže poznali a našli si nové přátele.
Tábor byl odstartován v pondělí večer skvělými chválami a následně se ujal slova náš vedoucí, pastor Peter Kuba. Tématem všech jeho kázání byla víra. První den mluvil o tom, jak důležité je Boží Slovo, a hovořil o tom, že víra je z poslechu Božího Slova.

tab

Druhý den jsme odstartovali ranními modlitbami, bylo však deštivé počasí, a tak naše cesta směrovala do Ochranova (Herrnhut). Bylo to místo, kde žili moravští bratři, kteří tam utekli před katolickým pronásledováním z Moravy. Navštívili jsme tamější hřbitov a také muzeum. Bylo to velmi povzbudivé a nesmírně zajímavé. Večer byla další bohoslužba, kde pastor mluvil o tom, že potřebujeme velkou víru, abychom dosáhli velkých věcí.

Ve středu se odehrával bowlingový turnaj – proč si trochu nezasportovat? Některým se dařilo, některým trochu méně, ale o to byla větší zábava. Kromě toho se nacvičovala i nová chvála, kterou složila naše výborná skladatelka Bára Brejšová, která studuje skladbu na konzervatoři v Teplicích. Hrála na violoncello a přidala se i Bára Plevková se svými houslemi. Už večer tuto nádhernou chválu hráli spolu s cajónem, kytarou a do toho zpívaly naše výborné zpěvačky Terka a Sabina Stankovy. Během chval sestoupilo velké pomazání a pastor se za nás modlil. Pastor kázal o rostoucí víře. Bylo to pro nás hodně povzbudivé. Ze středy na čtvrtek byla strašne chladná noc a v chatkách se nedalo vůbec topit. Takže jsme spali v bundách, vymýšleli různe způsoby, aby nám bylo aspoň trochu teplo.

tabor 133
Ve čtvrtek se část lidí vypravila do Děčína a zbytek se vypravil na skvělý výlet do Hřenska – konkrétně na Pravčickou bránu. Je tam nádherná příroda. Večer se konala poslední bohoslužba a pastor ve svým kázání poukazoval na Zachariáše (postavu Zachariáše, Zachariášův příběh) z první kapitoly Lukášova evangelia. Kázal o tom, abychom i v špatný den nemluvili zle.
Tábor nám rychle utekl a určitě bychom si ho chtěli zopakovat.

Víc fotek najdete na: milost.cz/fotogalerie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *