Indičtí křesťané zažívají v roce 2017 rekordní pronásledování

Indičtí křesťané zažili téměř tolik útoků v první polovině roku 2017, jako tomu bylo v roce 2016. Vyplývá to z nové zprávy organizace s názvem Open Doors, která se zabývá monitorováním pronásledování. Podle zprávy v prvním pololetí roku 2017 bylo hlášeno 410 incidentů zaměřených na indické křesťany. V minulém roce bylo celkem hlášeno 441 incidentů.

Přitom 84 z těchto incidentů byly násilné útoky. Z těchto 84 násilných útoků by bylo smrtelných 32, kdyby nebyla včas poskytnuta lékařská pomoc. Jeden z partnerů Open Doors řekl, že indické vládě se nedaří trestat tyto útočníky, což je jen povzbuzuje k útokům na křesťany ještě více.

“Když jsou křesťané zbiti extremisty, jsou zraněni většinou na hlavě nebo životně důležitých částech těla.” Na začátku tohoto roku došlo k jedné události, kdy byla oběť napadena mečem do hlavy, oběť velmi krvácela a byla kriticky zraněna … “Útočníci se nestarají, zda osoba zemře, vědí, že nebudou potrestáni, protože vláda (a tedy i soudnictví) bude na jejich straně – ve většině případů nejsou útočníci potrestáni,“ řekl partner.

Přestože někteří křesťané nejsou fyzicky napadeni, zaplatí alespoň vysokou společenskou ,,daň“ za následování Krista. Podle zprávy se mnozí křesťané stanou vyhnanci společnosti, nebo jsou nuceni opustit své domovy kvůli obavám o vlastní bezpečnost.

Největší pachatelé tohoto pronásledování jsou hinduističtí extremisté. Zatímco indická vláda hovoří o náboženské svobodě a sekularismu, řídí ji hinduistická nacionalistická strana nazvaná RSS (Rashtriya Swayamsevak Sangha). Vedoucí představitelé se více zabývají hinduismem a stávají se méně tolerantní vůči jiným náboženstvím, zejména vůči křesťanům.

Jeden křesťanský lídr, který byl kdysi hinduistický nacionalista, řekl, že pronásledoval křesťany – dříve než učinil rozhodnutí následovat Krista. „Předtím, než jsem konvertoval na křesťanství, jsem byl pevný hinduista, připojil jsem se i ku RSS a začal s nimi spolupracovat. Strana věří v ideologii Hindutvy a věří, že kdyby křesťané v Indii nebyly kontrolováni, konvertovali by všichni hinduisté v zemi a Hindutva by ztratila svou identitu, „řekl organizaci Open Doors. „Proto chce RSS dělat vše pro to, aby zastavila křesťany, aby kázali o své víře, a překonávají při tom jakékoliv extrémy. Já sám jsem pronásledoval mnoho křesťanů, dokud jsem nepřišel ke křesťanské víře a neuvědomil jsem si, co jsem dělal.”

Indičtí křesťané bojují tím, že lobují za své vládní úředníky. Národní rada církví v Indii (NCCI), která představuje 14 milionů protestantů a pravoslavných křesťanů, nedávno napsala otevřený dopis předsedovi vlády Narendra Modi v naději, že odsoudí pronásledování. Takové kroky však indická vláda do dnešního dne neuskutečnila.

zdroj: www. cbnnews.com – 24.8.2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *