Evangelizační koncert chválicí skupiny Bezkompromisu v Norsku… 1.část

V druhé půlce srpna přijala pražská křesťanská kapela „Bezkompromisu“ spolu s kapelou Jody Winchester&band z Liptovského Mikuláše pozvání koncertovat na evangelizační akci v Norsku. Cíl byl prostý. Šířit evangelium prostřednictvím koncertu, který upoutá pozornost širokého spektra publika tak, aby bylo co nejvíce lidí zasaženo pravdou evangelia. Přinášíme 3 dílnou reportáž z evangelizační akce v Norsku, kde Vám také rádi samostatně představíme norský sbor.

Akce se konala v městě Asker, v církvi Asker Sentermenigheten (Asker – Centrum církve). Nápad evangelizačního koncertu se zrodil v hlavě našeho drahého bratra Juraja Hrubého, který pochází z Nitry. Juraj je znovuzrozeným křesťanem od svých 16 let. Avšak už 2 a půl roku bydlí a pracuje v Norsku. Když našel nový domov v Askeru, hledal také charismatický sbor, kde by měl společenství s bratry a sestrami. Našel ho v církvi Sentermenighten. Zde Juraj slouží a vede chválící skupinu.  Měl velký zájem uspořádat evangelizační akci většího formátu. „Jeden večer jsem se modlil a měl jsem zjevení, že si sbor nese zranění z minulosti a bylo by dobré ho znovu nakopnout do akce. Napadla mě myšlenka uspořádat „koncert pro Ježíše“. Oslovil jsem Jody Winchester a Terezu Stankovou, worship leaderku kapely Bezkompromisu.  Pražskou kapelu Bezkompromisu jsem si vybral z důvodu jejich hudebního stylu a souhry. Jody Winchester& band jsem si vybral, protože mě zaujal jejich výjimečný hudební styl. Jody mě také zaujala svým životním příběhem, tím, že přijala od Boha povolání žít a působit na Slovensku. Do budoucna mám zájem náplanovat rozsáhlejší akci s větším množstvím účastníků.“ 

Kapela Jody Winchester&band

Hudební křesťanská akce, která oficiálně nesla název „Heaven on Earth“(Nebe na zemi), nabídla 3 koncerty. Dva z nich se konaly po dobu 2 večerů v prostorách budovy církve.  Jeden koncert se konal pod širým nebem v samém centru města Asker. Celá akce byla nakonec zakončena slavnostní nedělní bohoslužbou.

„Tato akce měla zasáhnout město Asker, aby obyvatelé poznali Ježíše Krista, jako svého zachránce a spasitele, který zemřel za naše hříchy na kříži. Dále bylo cílem, aby se zvýšilo povědomí o církvi, kde je společenství věřících, kteří uctívají živého Boha. Na této akci jsme viděli mnoho nových lidí, což nás potěšilo.“

Pro samotné účinkující byl tento koncert velkou výzvou a debutem na mezinárodní půdě. Bezkompromisu se snažilo přinést svůj poprockový styl, včetně důrazu na světla a efekty, které je neodmyslitelně doplňují v církvi v Praze. Do svého repertoáru zahrnula známe moderní písně od kapely Hillsong či Planetshakers, ale také překvapila staršími songy v moderní úpravě. Jody Winchester&band nabídla širokou škálu písni od Hillsongu až po Pensacolu. Koncert také navštívil reportér God TV Scandinavia.

Ohlasy publika byly velmi kladné. Největší ohlas se týkal celkového vystoupení. „Moderní chvály doplněné o nové efekty a světla, které jsou stále v křesťanském světě novinkou.“ Pro hudebníky (chváliče) byl určitě největším úspěchem zvednout lidi ze židlí k chvále a uctívání Boha.

Zpívej Hospodinu, celá zem, zvěstujte jeho spásu každý den! O jeho slávě národům vyprávějte, o jeho divech řekněte lidem všem!  (1Pa 16,23—24)

Nebylo to pouze o hraní, ale také o poznání a vytváření nových mezinárodních vztahů. Vidět, jak se buduje církev ve Skandinávii, poznat nové bratry a sestry v Kristu.

Určitě nemůžeme zapomenout na naše výborné, pracovité techniky, kteří jsou naší velkou oporou. Na zvukaře Ondru Plevku a technika Davida Trojka. Bez jejich technické podpory by se tato akce neuskutečnila v dobrém formátu.

Připravujeme pro Vás 2. část reportáže, kterou zveřejníme následující týden….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *