Demonstrace před sídlem Rady pro lidská práva OSN v Ženevě

Na demonstraci se sjeli lidé z celé Evropy, aby protestovali proti narůstajícímu teroru, který je v poslední době směřován vůči židovskému národu, a také proti celé řadě anti-izraelských rezolucí. Demonstrace se zúčastnili také naši bratři a sestry ze sborů Církve víry Milost v České republice, Kresťanského společenstva Milosť na Slovensku a Hit Gyülekezete v Maďarsku.

Na náměstí přímo před sídlem Rady OSN pro lidská práva byly shromážděny celé davy stoupenců židovského národa z  Evropy a představitelé Státu Izrael, aby tak vyjádřili protest proti pokrytectví Rady OSN pro lidská práva a její zaujatosti vůči Izraeli jako národu při řešení otázek dodržování lidských práv. Protest byl organizován právě ve chvíli, kdy probíhala diskuse na půdě Rady OSN k další sérii anti-izraelských rezolucí. Od samotného vzniku je Rada OSN pro lidská práva již více než 10 let autorem nespočetného množství takových rezolucí, což poukazuje na její nezpůsobilost plnit úlohu nezávislého orgánu OSN pro objektivní a efektivní způsoby hledání řešení v otázkách lidských práv.
demonostrace-zeneva-4

Na demonstraci vystoupil jako hlavní řečník s velmi dynamickým projevem poslanec KnessetuYair Lapid, který je jedním z vůdců boje za postavení Izraele ve světě. Následovaly proslovy poslanců švýcarského parlamentu a zástupců Státu Izrael, kteří zmínili také praktické poznatky k problematice lidských práv.poslanec

Demonstrace byla iniciována koalicí pro-izraelských organizací, jejichž zástupci chtěli tak poukázat zvláště na nepřiměřený a nespravedlivý postoj Rady OSN pro lidská práva ke Státu Izrael včetně diskriminačních opatření a praktik, kterých v poslední době přibývá.

V době, kdy Izrael stejně jako Evropa prožívá složité období v souvislosti s teroristickými útoky, Rada pro lidská práva OSN nezasahuje aktivně, ale podporuje kroky inspirované velmi silným protižidovským hnutím v některých evropských zemích a nedokáže zaujmout jasný postoj k mnohým alarmujícím skutečnostem zaměřeným proti Izraeli. Touto skutečností je například také rozhodnutí Evropské komise z listopadu minulého roku o speciálním označení původu zboží pocházejícího z izraelských osad na územích Západního břehu a Golanských výšin.

S narůstajícím tlakem vůči Státu Izrael – jediné země, ve které existuje demokratický politický systém na Blízkém východě, je postoj neodůvodnitelného zneužívání legitimních ekonomických nástrojů a postavení Rady OSN pro lidská práva proti Izraeli neakceptovatelný a vyžaduje odvážné a jasné stanovisko nás jako křesťanských církví aktivně vyjádřit názor a podpořit Izrael spolu s dalšími zástupci proizraelských sdružení. Společně jsme tedy vyjádřili, že stojíme za lidskými právy, stojíme za Izraelem účastí na demonstraci se zástupci pořádajících organizací: Israel Allies Foundation, StandWithUs, Swiss-Israel Friendship Association, European Union of Jewish Students, World Union of Jewish Students, World Zionist Organization a dalšími sdruženími.

Modleme se za izraelský národ. Shalom Israel!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *