II. CV Milost Praha – Moderní církev s tradičními hodnotami

II. část Historie pražského sboru
„Jak šel čas aneb čas velkých začátků“

Vracíme se tedy s reportáží o vzniku Pražského sboru Milost Praha a o jeho působení, a o zasahování centra Prahy evangeliem Ježíše Krista, která pokračuje v letech 2015.

Čas příprav na velké dílo „budování a stabilizace technického jádra“

Po dvou letech na „Lávce“ jsme získali konečně vlastní prostory kousek od těch prvních na Praze 5 -Řepích v „OC Řepy“. Zde jsme nabyli svůj stabilní prostor pro Bohoslužby, uctívání, Slovo, ale i dětskou besídku. Toto období bylo o budování a stabilizaci jádra jako je služba chvál, technický tým zvukařů, služba dětem, ale i v neposlední řadě se vybudovalo jádro pro službu v kavárně, kterou jsme začali nabízet po skončení Bohoslužeb. Zde se stabilně ukotvili ve sboru lidé, kteří jsou dnes pilíři Pražského sboru. Vše spělo k velkým věcem, které zanedlouho nastaly.

Naplňování vizí „Podání evangelia Praze moderní církvi s konzervativními hodnotami“

Na jaře 2018 jsme se opět přestěhovali, nyní z okraje Prahy blíže k centru. Jednalo se o budovu bývalého kina „U Zvonu“ na Smíchově. Vize pastora byla vybudovat moderní církev s konzervativními hodnotami. S radostí a s vděčností Bohu vidíme, jak se vize našeho pastora Petra Kuby postupně naplňuje.

Církev se posouvá kupředu v různých směrech. Vizuální podobu bývalého starého kina budujeme postupně do staršího industriálního stylu. Bohoslužby jsme nasměrovali do moderního stylu jako je tomu v moderních charismatických sborech. Některé jsme dokonce pro inspiraci navštívili a největším vzorem nám je Hillsong Church London. Prostor sálu budujeme vždy s novou technikou, světla s různými efekty, s velkoplošnou led plochou včetně kamer a vše pro online přenosy. Je to sice nákladné, ale výsledek je skvělý. I díky tomuto narostla hudební kvalita naší pražské chválící skupiny, která vydala již několik CD pod názvem Bezkompromisu. Technická úroveň by byla zcela marná, pokud by nebylo lidí, kteří jsou štědří a zavázání pracovat a podílet se na této společné vizi. Smyslem našich shromáždění a toho proč tyto věci činíme, je Bůh. Bůh je nad vším a hledá ochotné srdce a ruce, které budou na jeho vinici pracovat. Proto jsme velice šťastní, že dnes v Praze může být takovýto charismatický sbor s týmem lidí, kteří mají jednoho Ducha a jedno vedení. Vděčíme Bohu, že se na bohoslužbách projevuje pokaždé Boží moc a neustále přibývají svědectví lidí o uzdravení, vysvobození i finanční průlomy.

„Usazení a Expanze“

Jozue 21/43 Hospodin tedy dal Izraeli veškerou zemi, o níž přísahal, že ji dá jejich otcům. Obsadili ji a usadili se v ní.

Už brzy po přestěhování do nových prostor začal být velmi znatelný rozdíl v návštěvnosti. Na Bohoslužbách jsme vídali stále více a více neznámých tváří, až jsme postupně došli do dnešního stavu, kdy běžně vídáme na bohoslužbách pět i deset nových lidí týdně. Někteří hosté jsou známí nebo rodinní příslušníci našich bratrů a sester, někdy jde o návštěvníky z jiných církví, ale také se u nás objevují lidé, kteří si naši církev sami našli nebo zareagovali na reklamu na internetu. Nejvíce nás těší reakce místních lidí z části Prahy 5, kde se stáváme známými. Část hostů přichází opakovaně, někteří se již obrátili, dali se pokřtít a stali se učedníky, a zabudovali se do sboru.

Přestože v současné době jsou těžištěm růstu církve pravidelné středeční a sobotní bohoslužby, stále pořádáme různé evangelizační akce, zejména koncerty. Před Vánoci pořádáme adventní koncerty s velmi dobrou účastí a odezvou. Díky Slovu živého evangelia vydávají lidé svůj život našemu Bohu. Také využíváme Valentýna k valentýnskému koncertu, aby i v tento den znělo evangelium. Dynamický růst a velmi dobrá návštěvnost je samozřejmě kvůli Slovu víry, které káže Peter Kuba, ale i v dnešní době naši další kazatelé Honza Votočka nebo Ondra Plevka. To, proč se lidé také rádi zdržují v prostorech sboru je, že se snažíme vytvořit příjemné prostředí a upřímné vztahy na biblickém základě. K tomu nám hodně pomáhá naše sborová kavárna a skvělá obsluha s velmi pestrým sortimentem. Mnoho lidí přijíždí dříve nebo naopak zůstávají déle a můžou si povídat a sdílet se o tom, co pro ně Bůh učinil a v čem se ještě musí nechat vybudovat.

Již brzy se můžete těšit na poslední část této reportáže.
Historie a současnost pražského sboru – „Měníme dějiny a nic nás nezastaví“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *