V Číně se pronásledování křesťanů zvyšuje poté, co byli zavražděni dva misionáři.

Když muslimští extrémisté zavraždili dva čínské misionáře, mnozí doufali, že čínská vláda vynaloží větší úsilí na ochranu křesťanů v zemi. Místo toho vláda ještě více brání šíření evangelia.

Podle zprávy BBC odešli Meng Lisi a Li Xinheng do Balochistanu, jednoho z nejnásilnějších míst v Pákistánu, aby svědčili místním muslimům o Ježíši. Naneštěstí se tam setkali s násilnými extrémisty, kteří je chladnokrevně zavraždili.

V současnosti čínská vláda podniká rázná opatření proti křesťanům ve své zemi. Čínští představitelé zatkli 4 kazatele z církve v provincii Zhejiang krátce po vraždách. Později je propustili, ale bylo jim zakázáno hlásat evangelium a poskytovat jakékoliv mediální rozhovory. Xinhengova matka říká, že je „hrdá“ na svého syna za to, že sdílel svou víru, ale je rozrušená, že čínská vláda „nezachránila jejich děti“.

Mnoho pochybných ekonomických zájmů Číny v Pákistánu neumožňuje odsouzení teroristů, kteří zavraždili své občany. Čína investuje více než 55 miliard dolarů do Pákistánu coby klíčové země, na podporu svého plánu spojení Asie a Evropy pomocí nové Silk Road (tzv. Hedvábné stezky). Odborníci také říkají, že čínská ateistická vláda považuje své křesťanské misionáře za problém.

„Domnívali se, že křesťanství je západní náboženství dovezené do Číny, ale jak můžete exportovat křesťanství z Číny?“ mluví Fenggang Yang, profesor náboženství v Číně na Purdue University. „Toto je nové a čínské úřady se stále snaží zjistit, co mají dělat,“ dodal.

Čínští úředníci se opakovaně zaměřili na křesťany v zemi a zničili v letech 2015 a 2016 více než 1000 křížů na církevních budovách. Avšak navzdory těmto zákrokům nedávné vraždy dvou čínských misionářů odhalily, že nejen církev v Číně je živá, ale že věřící se dokonce snaží hlásat evangelium za hranicemi země, a to i v těch nejvraživějších (nejvíce nepřátelských) částí světa.

Zdroj: www.cbnnews.com / 9.5.2017

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *