Alija z Východní Ukrajiny

V Izraeli přistálo letadlo s 240 přistěhovalci z Ukrajiny. Tento zvláštní let byl organizován mezinárodním společenstvím křesťanů a Židů. Skupina zahrnuje 62 rodin, včetně 60 dětí a mladistvých a 10 lidí nad 70 let. Plánují se usadit v 26 různých městech, od Kacrinu na severu až po Eilat na dalekém jihu.

„Moje páteř je ztuhlá vzrušením. Jsem šťastná, že se stěhujem do Izraele a znovu se shledáme s rodinou, „říká Maria Kolavkov z Doněcké oblasti zmítané válkou.

Doněcký pár, Vatslav a Enory Bravermanovi s tříletým synem Leonidem ,vysvětlili, že válka byla součástí jejich každodenního života. “Nebezpečí bylo přímo za našimi dveřmi,“ řekl Vatslav. „Jakákoli obyčejná pochůzka mohla skončit katastrofou a tragédií.“

Rodina Vyotova dorazila se všemi třemi generacemi – rodiči Alenou a Maximem, dvěma dětmi ve věku 11 a 16 let a prarodiči. Opustili svůj domov v Mariupolu na východní Ukrajině, který je v těsné blízkosti bojiště již od počátku války. „Uvědomili jsme si, že na Ukrajině pro nás neexistuje žádná skutečná budoucnost a že není vhodné se přestěhovat do jiného města. Došli jsme k závěru, že to, co opravdu chceme, je vrátit se do země židovského národa,“ prohlásila Alena.

V roce 2014 zahájilo Mezinárodní společenství křesťanů a Židů nezávislý projekt pro usnadnění přistěhovalectví do Izraele. Od té doby migranti z 19 různych zemí, včetně 5418 lidí z Ukrajiny, učinili z Izraele svůj domov.

Všichni noví přistěhovalci, kteří se v Izraeli usilovně integrují s pomocí společenství, obdrží finanční podporu ve výši 800 dolarů pro dospělou osobu a 400 dolarů pro dítě, kromě úplných nákladů na letenky do Izraele. Kromě finanční pomoci od Společenstva, dávky poskytuje také izraelské ministerstvo absorpce.

Rabín Yechiel Eckstein, prezident Mezinárodního společenství křesťanů a Židů, zdůraznil, že „přistěhovalectví je motorem růstu společnosti, hospodářského rozvoje a realizace sionistického snu.“ „Imigrační projekt není zdaleka úplný a po celém světě žije množství Židů, toužících se dostat do Izraele z důvodů sionistických ideálů, nebezpečí a mnoha jiných. Zaručujeme, že každý Žid, který se chce přestěhovat do Izraele, může přijít a dostat osobní pomoc a podporu, dokud nebude úspěšně začleněn do izraelské společnosti a pracovního trhu. “

zdroj: ejpress.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *