Zájezd Jordánsko a Izrael 2/2017


Jordánsko a Izrael

Velký okruh biblickou zemí za Jordánem s celodenní návštěvou Petry  a dvěma dny v Jeruzalémě .

14. 2. – 21. 2. 2017

úterý 14. 2.  – odlet z Vídně v 10:10, přílet do Ammánu ve 14:50. Okruh městem.  Odjezd do hotelu , večeře a nocleh.

středa 15. 2. – snídaně v hotelu. Cesta na sever, zastavení u řeky Zarka (biblický Jabok,  Gn 32:23). Odjezd do města Džeraš, starověké Gerasy. Po Petře je Džeraš nejvíce navštěvovanou a nejlépe zachovanou památkou v Jordánsku. Uvidíme Hadrianův vítězný oblouk, fórum, divadla, obchodní třídy, chrám boha Dia a dlážděnou cestu vedoucí do Artemidina chrámu. Zastavení v Tell Mar Elias, místě předpokládaného rodiště Proroka Eliáše Tišbé. Zbytky největšího byzantského kostel v Jordánsku. Dále cesta pokračuje do Tabaqat Fihil – v novozákonní době známého jako Pella, města které bylo součástí spolku Decapolis. Do  Pelly se uchýlili křesťané z Jeruzaléma po Ježíšově ukřižování. Návrat do Ammánu, večeře v hotelu.

čtvrtek 16. 2. – snídaně v hotelu, prohlídka nedávno objevené Bethanie na východním břehu Jordánu,  kde byl Ježíš pokřtěn Janem Křtitelem, kde přešli Izraelité Jordán při cestě do Země zaslíbené a kde vystoupil na nebesa Prorok Eliáš. Po staré Královské cestě se vydáme na jih. Královská cesta je nejstarší používanou komunikací světa, která spojovala starověká království Středního Východu. Po ní kráčel praotec Abrahám, zástupům vedeným Mojžíšem nebyl přístup dovolen králem Edomu. Příjezd do al Karaku, prohlídka mohutného sedmipatrového křižáckého hradu Al Karak vybudovaného jeruzalémským králem Baldwinem I. v roce   1142. Zde také  leželo hlavní město biblického  Moabitského království. Al Karak je poslední zastávkou na dlouhé cestě  do Petry. Příjezd do Petry (Wádí Músa) v podvečer, ubytování v hotelu 3*, večeře a nocleh.

pátek 17. 2. – snídaně v hotelu, celodenní pobyt v hlavním městě tajemného národa Nabatejců – Petře. Vstup do Petry kaňonem Siq, za kterým se otevře úchvatný pohled na Klenotnici a celé město vytesané do růžových pískovcových skal. Celodenní pěší poznávaní Petry. Na trase navštívíme tzv. Klenotnici,  nabatejské královské hrobky, zbytky obchodních tříd, římské divadlo, vítězný oblouk. V dáli na hoře Džabal Harún  je možno vidět bílou kopuli hrobky Mojžíšova bratra Árona. Zdatnější mohou podniknout 45minutový výstup k  monumentu Ad-Deir nebo na nabatejské obětiště. Seznámíme se s bohatou historií Petry a s kulturou Nabatejců, dnes zaniklého národa. Ve Wádí Músa se nachází pramen, který vytryskl ze skály po úderu Mojžíšovy hole. (Num. 20:10) Návrat do hotelu a večeře.

sobota  18. 2.  – snídaně v hotelu a odjezd do Wadi Rum, které nabízí  neobyčejně krásné pouštní scenérie.  Po příjezdu  dvouhodinové safari v džípech v krajině červených, žlutých a oranžových písků a skal.  Je to krajina prastarých cest, kudy putovaly karavany z jižní Arábie, domov nomádů, kteří žijí podobně, jako kdysi praotec Abrahám. Navštívíme také beduínský stan a seznámíme s kulturou obyvatel pouště. Po pobytu ve Wadi Rum se vydáme na dlouhou zpáteční cestu do Ammánu. Prohlídka Ammánu , hlavního města Jordánského království, města s bohatou historií známého z Bible jako Rabat Amón, kam poslal král David Chetejce Urijáše na jistou smrt, aby získal jeho ženu Bat-šebu. Citadela nad městem se zbytky staveb z římského období, byzantské stavby a ummájovský palác.

neděle  19. 2. –  snídaně v hotelu, odjezd do města  Madaba, proslulého nálezy mozaik z byzantského období. Mozaika Svaté země v kostele sv. Jiří. Návštěva chráněné dílny, kde se vyrábějí mozaiky dle starověkých předloh. Cesta na horu Nebo, odkud spatřil Mojžíš před svou smrtí Zaslíbenou zemi. Výhled do údolí Jordánu , na Jericho a na Mrtvé moře. Odjezd na hrad Mukawir, Herodův hrad Machaerus, kde tančila Salome pro Heroda Antipu a vyžádala si hlavu Jana Křtitele, který zde byl sťat. Výstup na vrchol kopce se zbytky pevnosti, odkud je výhled na Mrtvé moře.  Odjezd na hraniční přechod Allenby Bridge u Jericha, přechod do Izraele. Pokud čas dovolí, zastavení v Gilgal na Západním břehu, kde se utábořili Izraelité vedení Jozuem po překročení Jordánu. Cesta do Jeruzaléma. Ubytování a večeře v hotelu Jerusalem Gold 3/4* v Jeruzalémě.

pondělí 20. 2.    – snídaně v hotelu, celodenní volný program v Jeruzalémě. Večeře a nocleh.

úterý 21. 2.   – snídaně v hotelu, dopolední program v Jeruzalémě, odjezd na letiště do Tel Avivu. Odlet do Vídně v 16:10, přílet do Vídně v 19:05.

Cena: 33 900 Kč

V kompletní  ceně zájezdu je zahrnuto:

letenka Vídeň – Ammán – Tel Aviv – Vídeň s Austrian Air včetně letištních poplatků, 5 x ubytování v Jordánsku s polopenzí v hotelích 3/4* (klimatizované pokoje, koupelna, WC, TV) , 2 x ubytování s polopenzí v Jeruzalémě v hotelu 3/4*,  vstupné dle programu, autokarová doprava v Jordánsku a Izraeli klimatizovaným busem, doprovod místního průvodce v Jordánsku, duchovní doprovod, jordánské vízum, hraniční poplatky,   pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

V ceně není:

cestovní pojištění 460 Kč, spropitné ve výši 30 €

Přihlásit se můžete zde:

Martin Mazúch : martin.mazuch@email.cz , tel. +420 776 313 601

Adrián Šesták : adrian6tak@gmail.com , tel.+421 918 816 357

Zbynek Drlík : drlik.zbynek@gmail.com , tel.+421 904 380 860

Datum / čas
14. února 2017 - 21. února 2017
Celý den

2 komentáře k “Zájezd Jordánsko a Izrael 2/2017

 • 28.10.2017 o 9:59
  Permalink

  Termín zajazdu máj resp. jún 2018 ? Popis ?

  Reply
 • 23.6.2016 o 20:59
  Permalink

  Prihlasujem sa k odberu noviniek.
  Dakujem.

  Reply

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *